Viskas, ką reikia žinoti apie Retinolio naudą odai

Per pastaruosius metus, begilindama žinias, kaip kosmetologė, visą laiką domėjausi kosmetikos priemonių sudėtimi. Juk būtent kosmetikos priemonių ingredientai ir lemia, kokio poveikio galime tikėtis iš kosmetikos priemonių, naudojamų namuose ar kosmetologo kabinete, atliekant profesionalias veido procedūras.

Šiandiena norėčiau pakalbėti apie retinolį, kurį daugelis dermatologų, kosmetologų ir kitų odos priežiūros specialistų laiko „aukso standartu“ odos priežiūroje, sprendžiant raukšlėtos, pigmentuotos, spuoguotos, gyvybingumą praradusios odos problemas. Mano pačios asmeninė pažintis su retinoliu prasidėjo prieš porą metų, pradėjus naudoti Noon Aesthetics kosmetiką. Ir nors kol kas dar naudoju nedidelių koncentracijų produktus, bet rezultatas jau dabar akivaizdus.

Kas yra retinolis ir kaip jis veikia odą?

Retinolis, tai natūrali vitamino A forma. Jis veikia aktyvuodamas odoje esančius fermentus. Šie fermentai retinolį paverčia retino rūgštimi, kuri geba prisijungti prie odos ląstelių receptorių ir paskatinti ląsteles „atjaunėti“. Taigi viena svarbiausių retinolio savybių yra odos ląstelių regeneracijos skatinimas:

  • Retinolis skatina elastino ir kolageno sintezę.
  • Atstato epidermio struktūrą, neleidžia jam plonėti.
  • Atveria poras, stabilizuoja riebalinių liaukų veiklą.
  • Mažina odos pigmentaciją.
  • Neutralizuoja laisvųjų radikalų poveikį.

Kaip naudoti retinolį?

Labai svarbu odą prie retinolio pratinti po truputį: tepti kas antrą vakarą, pradėti nuo mažesnės (pvz. nuo 0,3 proc.) koncentracijos. Retinolis tepamas ant sausos veido odos, nepamirštant ir paakių srities, kur ypač linkusios formuotis pirmosios raukšlelės. Norint išvengti sudirgimo patartina padengus odą retinoliu papildomai užtepti drėkinamojo kremo. Kai oda pripranta, galima pereiti prie kasdienio naudojimo ir didinti retinolio koncentraciją.

Dienos metu nepamirškite apsaugos nuo saulės. Tai ypač svarbu naudojant retinolio ar rūgščių turinčias kosmetikos priemones.

Retinolio pašaliniai poveikiai

Pradėjus naudoti vitamino A darinius būdingas reiškinys – „pablogėjimas prieš pagerėjimą“. Tačiau tai tik pirminė odos reakcija. Oda gali sujautrėti, pradėti šerpetoti, tapti sausesnė. Taip yra todėl, kad pradėjus vartoti retinolį, paskatinami odos keratinizacijos procesai, senos odos ląstelės pasišalina ir pradeda gamintis naujos. Labai svarbu nenutraukti retinolio naudojimo. Paprastai vadinamoji odos „retinizacija“, t.y. pripratimas prie retinolio, įvyksta per 4-6 savaites ir tada jau rezultatas atperka visas kančias.

Priemonės su retinoliu

Pabaigai norėčiau paminėti, kad vienas iš būdų, leidžiančių išvengti, ar sumažinti nepageidaujamus retinolio šalutinius poveikius, tai Noon Aesthetics kompanijos  priemonės, kurių  sudėtyje esanti patentuota DermaShield technologija įgalina Noon Aesthetics savo kosmetikoje naudoti aktyvius ingredientus didelėmis koncentracijomis nepažeidžiant ir nedirginant odos. Noon Aesthetics kompanija gamina 0,3 proc., 1 proc. ir net 1,6 proc. stabilios formos retinolio turinčius kremus, kuriuos drąsiai rekomenduoju savo klientams.

 

VEIDO PROCEDŪROS
SU NOON Aesthetics KOSMETIKA

VEIDO PROCEDŪROS
SU Sesderma KOSMETIKA

VEIDO PROCEDŪROS
SU KEENWELL KOSMETIKA